Okin Refined JLDQ.10.435.250A Recliner Motor
In stock
A complete genuine OEM replacement recliner chair and sofa Linear actuator/motor. Okin model number JLDQ.10.435.250A which is also compatible with JLDQ.10.435.250C, JLDQ.10.435.250B, JLDQ.10.435.250H and JLDQ.10.435.250R versions. Install length 435mm and stroke length is 250mm and comes complete with a 5 pin plug and OI plug. We Only Stock Genuine Okin Electrical Parts. No cheap compatible versions. Quality, Durable And Reliable. This part comes with our 12 Month replacement warranty. So you can be assured of quality and compatibility in the replacement for your recliner. read more
In stock
SKU:
E-MOTO15
Brand:
Okin
Weight
1.58 kg
Dimensions
61 × 18 × 11 cm
view all details
Description
Genuine Okin Footrest Motor Replacement
Be Assured You Are Buying Quality
Australia’s leading supplier of recliner chair spare parts
Save Time & Money, Do It Yourself
Specifications
Specifications
Make –Derwert/Okin Refined/Phoenix Mecano
Model Number –JLDQ.10.435.250A
Stroke –250MM
Install Length –435MM
Duty Cycle –1min ON/8min OFF
Rated Voltage –24V 50W